Nova Gorica podpira Tibet
Komentiraj
Objavil/a Alex van der Volk 26.04.2008 ob 11:49 ob 11:49 pod Šnopčki za dušo
Mediji so v zadnjih dneh kar malo pozabili na Tibet, Kitajsko, Dalajlamo in vse ostale stvari, ki so povezani z nemiri na Daljnem vzhodu. A me je pa zato danes pošteno osupnil velik napis na fasadi najvišje zgradbe v Novi Gorici
Sicer ne vem kako so podporniki tibetanskega upora uspeli ustvariti napis, vsekakor pa so si za podvig vzeli kar nekaj časa in se med drugim spravili tudi v nevarnost. Ne upam si namreč pomisliti, kaj bi ostalo od “umetnika”, ki bi med praskanjem fasade izgubil ravnotežje in zletel na trda tla Kidričeve ulice.
Kakorkoli že, novogoriški nebotičnik (in s tem tudi skoraj celotno mesto), je še eden izmed protestov proti Kitajcem, ki pa je bolj kot čemurkoli drugemu le sam sebi namen, kako se bo nanj odzvalo podjetje Fertis, ki upravlja z zgradbo pa je seveda povsem drugo vprašanje.









Kaj pa če je kdo zlorabil tvoje premetanke? In v resnici ne piše FreeTibet, ampak Bitter fee (grenka kazen oz. grenka pristojbina)? :mrgreen:
napis je ze nekaj dni na stavbi ni od danes…
kaj ne nebotičnika ravno obnavljajo?
Ah, če bi pisalo free Slovenija, bi res izražalo kar je avtor čutil. Ampak, če bi pisal free Slovenija, saj bi se mu še smejali, zato je bolj razumljivo in moderno, če piše Free Tibet. Čutil je pa itak Free Slovenija. Se razumemo.